Rehabilitacja kręgosłupa we fragmencie lędźwiowym

Siedzący sposób życia, za mała ilość aktywności fizycznej i niedobra postawa ciała całkowicie prowadzi do kilkunastu kłopotów krzyża. Wśród pacjentów przybywających do gabinetu medycznego rehabilitantów, niezwywkle często mówi się o potężnym, drętwiejącym kłuciu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Rehabilitacja wychodzi temu kłopotowi przeciwlegle jak również proponuje paręnaście przeróżnych metodyk, dzięki jakim, przypuszczalnie możemy pozbyć się potocznego rwania krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Nadmieniona metoda rehabilitacyjna opiera się na przylepianiu do skóry specjalnych elektrod na poziomie bólu, aczkolwiek i w zależności od pojedynczych przypadków. Dodatkowo, poprzez elektrody przechodzi prąd o średnim, bądź zogromniałym napięciu. Co pozyskujemy dzięki tej technice rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, a w związku z powyższym regeneruje mięśnie a także nerwy, a równocześnie je uspokaja.

Prócz tego zabieg rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ponadprogramową korzyść, a mianowicie uaktywnia układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a jaśniej nazywając zwyczajnie nastawia nas w niezwykle wyśmienity nastrój. Tak jak nazwano wcześniej ten rodzaj rehabilitacji stosowany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak też ich pochodnych.

Uprzedza się też, iż tej procedury rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można wykorzystać u osób z niedomaganiami tętna serca a także u osobowości z implantowanymi rozrusznikami serca. W sytuacji osób wyżej wymienionych rzeczywiście można wykorzystać inne techniki rehabilitacyjne, na potwierdzenie ćwiczenia ogólnousprawniające realizowane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.